odesadniprokharkivlvivzaporizhzhyapoltavaternopilivano-frankivskvinnytsiazhytomyrkhmelnytskyymykoliyiv
Citrus Logo Image

Що робити, якщо телефон упав у воду?

6576 переглядів

Зміст:

Користувачі гаджетів часто цікавляться, що робити, якщо телефон упав у воду. Причому внаслідок випадковості мобільні девайси падають не тільки в океан, море, річку або озеро, нерідко трапляються ситуації, коли телефон упав в унітаз або ванну.

Незважаючи на те, що багато сучасних моделей вирізняються водонепроникністю, при падінні у воду все одно виникає необхідність прибрати вологу з телефону для його коректної роботи. Контакт з рідиною може спровокувати коротке замикання, корозію, окислення контактів, а також вихід з ладу або пошкодження мікросхем та інших внутрішніх компонентів. У результаті може знадобитися дорогий ремонт.

Головним чином це стосується смартфонів, друга цифра в IP-рейтингу (захист від пилу та вологи) яких 6 і менше. Моделі з рейтингом 7 і 8 загалом занурень не бояться, але протягом доби ставити на зарядку їх не рекомендується, оскільки рідина могла забитися в роз'єми.

Під час плавання в басейні або відкритій водоймі рекомендуємо використовувати герметичний підводний чохол. У цій статті розповімо що робити, якщо в телефон потрапила вода. Сподіваємося, що наші поради допоможуть продовжити "життя" вашого гаджета.

Алгоритм "першої допомоги"

Якщо користувач ненавмисно втопив телефон, необхідно діяти оперативно. Це стосується як смартфонів, так і старих кнопкових апаратів. Порядок дій такий:

Негайно витягти девайс із води. Що швидше це зробити, то менше зусиль знадобиться на його реанімацію.

  1. Вимкнути пристрій і не вмикати мінімум 12 годин. У моделях із вологозахистом це відбувається автоматично, але він є далеко не у всіх.
  2. Вийняти батарею, якщо вона знімна. До речі, це також допоможе виконати вимкнення гаджета, якщо екран завис. Якщо телефон впав у воду з незнімним акумулятором, за наявності відповідного досвіду можна спробувати розібрати корпус самостійно за допомогою викрутки, але це може призвести до порушення герметичності. Тому, краще все-таки здати його в сервіс.
  3. Зняти всі аксесуари: чохли, бампери та інше. Це дасть змогу девайсу швидше висохнути і не дасть волозі глибше просочитися всередину.
  4. Витягнути SIM-карти та SD-карти. Так ви збережете працездатність "сімки" і уникнете втрати даних на карті пам'яті. Рекомендується також зробити резервне копіювання файлів з метою спрощення їх відновлення.
  5. Витерти корпус девайса сухою ганчіркою або серветкою. Робити це потрібно акуратно, щоб усередині не залишалися ворсинки.
 

Як просушити телефон?

Існує кілька способів, як висушити телефон від води. Для ефективного сушіння пристрій слід покласти донизу тією гранню, на якій розташовано більшість роз'ємів і отворів. Бажано, щоб порт USB був знизу. Таким чином волога, що потрапила всередину, витече швидше. Якщо є можливість, перед просушуванням розберіть корпус.

У деяких моделях смартфонів доступні програмні інструменти контролю вологості, однак у разі сильного намокання їхнім показанням довіряти не варто. Для Android-пристроїв рекомендується використовувати додаток Water Resistance Tester. Що стосується айфонів, у слоті для сім-карт є датчик вологості, який при намоканні стає червоним.

Також є спеціальні додатки для видалення вологи за допомогою низькочастотних звукових хвиль: Sonic (iOS), Wave Clean, Tonn Remove Water (Android). Вони допомагають тільки видути рідину з динаміків, для інших роз'ємів і отворів потрібно використовувати інші способи.

Якщо ви вирішили просушити телефон у домашніх умовах, не потрібно класти його в коробку або пакет, оскільки парниковий ефект може значно погіршити ситуацію.

Популярні та перевірені способи видалення води з телефону

Рис або силікагель

Рис (а також інші крупи) вважаються чудовими адсорбентами, і часто використовуються для вилучення вологи зі смартфона. Метод такий поширений, що інженерам Apple довелося офіційно коментувати його доцільність. І ні, робити цього не потрібно. Рис не допоможе домогтися бажаного результату. А крупинки, розмокаючи під дією вологи, можуть забитися в роз'єми і погіршити ситуацію. Більш ефективний і безпечний метод - використовувати силікагель.

Спирт

Існує думка, що для швидкого виведення вологи з корпусу гаджет потрібно на півгодини помістити в ємність зі спиртом, тому що він має низьку провідність і не пропускає електрику. Так, висохне смартфон швидше, але незабаром юзер може виявити, що взагалі не працює екран.

Фен або опалювальна батарея

Напевно, кожен з нас після того, як упустив телефон у воду, намагався сушити його феном або клав на батарею. Проблема в тому, що таким чином можна висушити тільки зовнішню поверхню корпусу. Холодний обдув не рекомендується, оскільки фен спрямовує потік повітря на девайс, через що краплі води проникають глибше всередину.

Оскільки для з'єднання частин корпусу смартфонів використовується термоклей, сушити їх гарячим повітрям ризиковано, клейка речовина може розплавитися. Крім того, це негативно впливає на герметичність. Під час сушіння на батареях усередині телефону утворюється конденсат, що також призводить до небажаних наслідків.

Пилосос

Найефективніший спосіб просушування смартфона після занурення у воду. Потужність приладу дає змогу відкачати вологу з корпусу, при цьому потрібно використовувати тонку насадку, по черзі підносячи її до всіх отворів.

Прямі сонячні промені та теплі місця

Якщо смартфон упав у воду, можна також покласти його під прямі промені сонця на короткий проміжок часу. Так гаджет висохне швидше, але промені прискорюють випаровування вологи, яка може осідати на мікросхеми, спричиняючи короткі замикання. Варто мати на увазі, що внаслідок тривалого перебування на сонці можуть перегрітися і вийти з ладу внутрішні компоненти, здутися батарея або вигоріти екран. Тому сушити телефони краще в теплому сухому місці, бажано щоб температура не сильно перевищувала кімнатну.

Можливі проблеми після падіння телефону у воду

Після потрапляння у воду пристрій може проявляти неполадки:

  • Впав у воду і не працює екран. Ця проблема виникає не тільки через намокання, а й унаслідок перегрівання під час сушіння. Не потрібно судорожно тиснути на різні ділянки дисплея. Покладіть девайс у сухе прохолодне місце на кілька годин. Якщо телефон на гарантії, здайте його у фірмовий сервісний центр виробника для діагностики.
  • Смартфон не вмикається або мають місце періодичні раптові відключення. Це може бути результатом окислення апаратних компонентів. За наявності відповідного досвіду можна виконати чистку самостійно, дотримуючись положень інструкції. Для цього потрібно від'єднати материнську плату від екрана й очистити до блиску контакти шлейфу за допомогою гумки. Такий метод також може допомогти, коли не працює сенсор.
  • Акумулятор здувся. Намоклу батарею покладіть на рис або гречку на кілька годин. Якщо не допомогло, потрібна її заміна. Внутрішній опір батареї смартфона не має перевищувати 0,3 Ома.
  • Не працює динамік. Найімовірніше, через залишки рідини в звуковій мембрані замкнуло контакти. Якщо не працює динамік на телефоні під час розмови, значить у динамік потрапила вода. Для того щоб прибрати воду з динаміка, власники iPhone можуть використовувати звуковий додаток Sonic. Він генерує звукові хвилі з частотою 150-170 Гц, які виштовхують вологу назовні. Чистка динаміка від води для власників телефонів інших брендів буде складнішою. Слід спробувати піднести тонку насадку ввімкненого пилососа до отворів динаміка.

Чого не можна робити, якщо телефон упав у воду

Сушка за допомогою фена може тільки погіршити становище. Якщо потік повітря занадто гарячий, є ризик розплавлення контактів. Не можна класти телефон у морозилку, оскільки ви ризикуєте заморозити воду всередині гаджета, що призведе до незворотних наслідків. Поміщати девайс у мікрохвильову піч - теж велика помилка. Окремі деталі можуть прийти в непридатність під дією випромінювання або внаслідок перегріву.

У разі намокання не потрібно інтенсивно натискати кнопки смартфонів і кнопкових апаратів, таким чином волога проникне далі вглиб корпусу. Не вмикайте девайс через короткий час після занурення, це може вивести його з ладу. Також категорично не рекомендується ставити смартфон на зарядку після потрапляння вологи.

Часті запитання

Чи можна відновити телефон після води?

Можна, якщо вчасно вжити заходів і не робити поширених помилок. Відразу після занурення у воду в жодному разі не потрібно підключати до нього зарядний блок. Дозвольте девайсу висохнути в теплому сухому місці протягом мінімум 10 годин. Щоб видалити вологу з динаміків, використовуйте спеціальні програмні інструменти для Android і iOS. В окремих випадках потрібна допомога кваліфікованих фахівців.

Як просушити телефон, який не розбирається?

Для цього потрібно покласти гаджет у тепле сухе місце на кілька годин. Піднесіть пилосос із тонкою насадкою до всіх роз'ємів та отворів.

Чи можна сушити телефон феном?

Краще цього не робити. Це неефективно і може стати причиною поломки внутрішніх компонентів.

Як прибрати воду з динаміка?

Власникам як "яблучних" ґаджетів, так і "андроїдів" слід використовувати спеціальний софт, що відтворює низькочастотний звук, щоб прибрати воду з динаміка. Найефективніший додаток для iOS - Sonic, для Android - ClearWave, Fix my Speakers, Speaker Cleaner Remove Water.