odesadniprokharkivlvivzaporizhzhyapoltavaternopilivano-frankivskvinnytsiazhytomyrkhmelnytskyymykoliyiv
Citrus Logo Image

Як налаштувати роутер?

9587 переглядів

Зміст:

Роутери (маршрутизатори) - спеціальні пристрої для розподілу дротового і бездротового підключення до інтернету між кількома користувачами. У конструкції цих девайсів є одна або кілька антен, набір портів LAN і вбудований модуль Wi-Fi. У конфігурації також можуть бути роз'єми для підключення модемів (xDSL або оптичних).

З їхньою допомогою можна організувати корпоративну або домашню мережу. Вони перенаправляють трафік на різних одержувачів. У ролі пристроїв-приймачів можуть виступати стаціонарні ПК, ноутбуки, планшети, смартфони та інші мобільні гаджети. Щоб ними користуватися, недостатньо просто під'єднати Wi-Fi роутер до мережі та потрібних роз'ємів, необхідне також програмне налаштування.

Для цього можна скористатися послугами фахівця, однак, щоб заощадити гроші, можна самому налаштувати обладнання, важливо при цьому дотримуватися інструкцій. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, як підключити роутер, а також як налаштувати роутер для його коректної роботи.

Вибір місця розташування для роутера

Перед тим, як переходити до встановлення та налаштування, варто визначитися з місцем встановлення роутера. Базові рекомендації з приводу того, де краще встановити роутер:

  • Рекомендуємо закріпити девайс на стіні (оптимальна висота - 1,5 метра) неподалік від джерела живлення (розетки).
  • Встановлюйте роутери на значній відстані від дзеркал, а також від приладів, що працюють на близьких частотах: мікрохвильових печей, радіотелефонів тощо.
  • Врахуйте фізичні перепони. Для кращого поширення сигналу необхідно уникати наявності предметів з високою відбивною здатністю: бетонних стін, великої побутової техніки, масивних дверей.
  • Якщо мережа створюється для всього будинку/квартири, бажано розмістити маршрутизатор у рівновіддаленій від усіх пристроїв, що приймають, точці, тобто, знайти місце рівновіддалене від усіх інших кімнат. У цьому разі сигнал буде однаково доступний усім.

Також варто враховувати, що вертикальне розташування антени забезпечує найвищу швидкість передачі та потужність сигналу.

Як підключити новий роутер?

Визначившись із місцем розташування, переходимо до підключення вручну. Воно передбачає кілька етапів:

Підключення

Щоб під'єднати роутер до провайдера, вставте штекер дроту, що йде від нього, у відповідний роз'єм (LAN-порт). Увімкніть кабель живлення в розетку і почекайте кілька хвилин, поки маршрутизатор повністю завантажиться.

  • Для бездротового підключення: у списку доступних джерел Wi-Fi-сигналу на приймаючому девайсі знайдіть назву моделі роутера, що підключається. Іноді на цій стадії потрібно ввести пароль. Знайти його можна на наклейці знизу роутера (пароль).
  • Для дротового підключення: вставте один кінець оптоволоконного кабелю (патч-корду) в один із роз'ємів на корпусі маршрутизатора, а інший - у порт мережевої карти.


Введення адреси адмінки в браузері

Наступне завдання - зайти на роутер (отримати доступ до його адмінки). Для того щоб відкрити налаштування роутера, потрібно ввести в рядок браузера потрібну IP-адресу. Для різних виробників вона різна:

Щоб налаштувати роутер TP-Link або роутер Асус введіть: 192.168.0.1 або 192.168.1.1, роутер Xiaomi - 192.168.31.1.

Якщо ви використовуєте роутер Huawei, Mercusys, DD-WRT, Tenda, Netis або D-Link адресу і реквізити для входу в меню роутера можна дізнатися на етикетці або в супровідній документації.

Авторизація в адмін-панелі

На наступному етапі потрібно ввести логін і пароль (також вказані на наклейці).

Після успішного входу в адмін-панель роутера слід зайти в налаштування роутера. Якщо ви хочете підключити роутер TP-Link, відкриваємо пункт Quick Setup ("Швидке налаштування"). У інших виробників цей розділ називається "Інтернет" або WAN.

Алгоритм подальших дій залежить від використовуваного типу підключення інтернету. Інформація про протокол мережі надається провайдером:

  1. DHCP (прив'язка до MAC-адреси). Відбувається автоматичне налаштування параметрів, з'єднання з інтернетом найчастіше встановлюється відразу ж після вибору цього типу підключення. В окремих випадках потрібно вказувати ім'я користувача та пароль.
  2. Динамічна IP-адреса. Клікаємо на кнопку "Далі" і вказуємо назву бездротової точки доступу, обираємо стандарт шифрування сигналу (WEP, WPA або WPA2) і встановлюємо пароль для Wi-Fi-підключення (мінімальна кількість символів - 8).
  3. PPPoE, L2TP, PPTP, статичний IP. Перед встановленням параметрів мережі потрібно ввести ім'я користувача, пароль і підтвердження пароля. Для останнього типу підключення також потрібно ввести IP-адресу. Ці дані можна знайти в договорі з постачальником інтернет-послуг або запросити в його служби підтримки. Після натискання кнопки "Далі" виконуємо дії, описані в попередньому параграфі.
 


Рекомендується перезавантажити маршрутизатор перед входом в інтернет через новостворене підключення.

Налаштування бездротової мережі (Wi-Fi)

У цьому розділі ми розповімо, як правильно підключити роутер під високошвидкісне бездротове з'єднання Wi-Fi. Це дасть змогу використовувати Wi-Fi роутер для роздачі інтернету мобільним девайсам. Послідовність дій така:

  • Відкриваємо розділ меню налаштувань "Бездротова мережа" (або "Мережа Wi-Fi").
  • Придумуємо і задаємо ім'я бездротової мережі (за замовчуванням використовується назва моделі маршрутизатора). Краще ввести назву, яка допоможе швидко ідентифікувати вашу мережу в списку. У полі SSID прописуємо найменування підключення латинськими символами.
  • У розділі "Тип шифрування" (Wireless security) вибираємо протокол шифрування. Найефективніший варіант захисту бездротового режиму - стандарт WPA2 (оптимальне рішення для закритих мереж). Можна також вибрати WPA або WEP.
  • Якщо ви не хочете, щоб вашим Wi-Fi-з'єднанням користувалися сусіди або випадкові люди, чиї пристрої перебувають у зоні дії, встановіть на неї мережевий ключ (пароль бездротової мережі).
 

 
  • Для окремих моделей потрібно задати географічне місце розташування.
  • Вибираємо стандарт Wi-Fi. Надійний і високошвидкісний варіант - 802.11ac, пакети даних передаються без затримки. Якщо він недоступний, рекомендуємо вибрати 802.11n.
  • Діапазон передачі сигналу. У дводіапазонних роутерів будуть доступні два варіанти: 2,4 і 5 ГГц. Друга частота через менше навантаження забезпечує вищу швидкість, однак, радіус дії сигналу тут менший. Крім того, цей канал підтримують далеко не всі приймальні пристрої. Якщо вибрати обидві частоти, буде створено дві Wi-Fi-мережі.


Безпека та додаткові налаштування

Переходимо до налаштувань безпеки роутера. Для початку змінимо пароль адміністратора. Щоб це зробити потрібно:

  1. У розділі "Системні інструменти" вибираємо опцію "Пароль".
  2. Вводимо діючий логін і пароль (за замовчуванням - admin/admin).
  3. Придумуємо і створюємо нові дані доступу в адмін-панель.
  4. Для підтвердження новий пароль необхідно вказати двічі.

Гостьова мережа

Ця функція дає змогу надати доступ до мережі новим користувачам, не повідомляючи їм її пароль. Гостьову мережу можна створити у відповідному розділі панелі адміністратора.

Батьківський контроль

Корисна опція, дає змогу захистити юних користувачів від небажаного контенту. В адмінці можна вказати список інтернет-ресурсів (сайтів) доступ до яких буде заборонено.

Перевірка інтернет-з'єднання

Перед відкриттям загального доступу до інтернету рекомендується перевірити підключення. У десктопних і мобільних ОС є спеціальні тестові інструменти. Вони посилають пінги для визначення стабільності та швидкості з'єднання. Це особливо важливо для офісних і публічних мереж.

Як підключити Вай Фай роутер через телефон без комп'ютера?

Якщо під рукою немає ПК або ноутбука, є можливість налаштувати роутер через телефон. Для цього передбачено два способи:

Доступ до адмінки з телефона. Необхідно, щоб гаджет отримував сигнал Wi-Fi саме від настроюваного маршрутизатора, звичайний мобільний інтернет для цього не підходить. Перед тим як зайти в налаштування роутера з телефону, рекомендується тимчасово вимкнути мобільний інтернет і ввімкнути VPN (якщо є).

Ще одна важлива умова - прив'язка роутера до актуального облікового запису. Далі потрібно ввести адресу панелі адміністратора (у більшості моделей це 192.168.0.1 або 192.168.1.1) у рядок браузера (в Android бажано використовувати стандартний веб-оглядач) і вказати дані доступу: SSID (вихідна назва мережі) і Wi-Fi Key/Wireless Password (пароль адміністратора).


Налаштування через застосунок. Топові виробники маршрутизаторів мають власні мобільні додатки для їх налаштування зі смартфонів. Вони сумісні з iOS і Android і доступні для скачування в популярних магазинах додатків.

Наприклад, у TP-Link це Tether, у Xiaomi - Mi WiFi, у Asus - ASUS Router. Потрібно встановити те, що підходить для вашої моделі, відкрити його, під'єднати маршрутизатор до гаджета через протокол Wi-Fi і виконувати дії згідно з інструкціями застосунку. У ньому можна не тільки редагувати наявні параметри, а й з нуля підключити роутер до інтернету.

Часті запитання

Як налаштувати вживаний маршрутизатор?

Спочатку виконайте скидання налаштувань на заводські (для бу). Для цього на фізичній панелі керування роутера натисніть і утримуйте кнопку ввімкнення/вимкнення не менше 10 секунд або натисніть спеціальну кнопку Reset (є в деяких моделях). Після перезавантаження (повернення до заводських налаштувань) налаштуйте параметри, дотримуючись інструкцій, зазначених вище.

Навіщо і як часто потрібно оновлювати прошивку роутера?

Регулярне оновлення прошивки робить роботу пристрою більш ефективною і стабільною. У нових версіях прошивки часто доступні вдосконалені алгоритми безпеки підключення. Радимо оновлювати прошивку в міру появи нових версій на сайті виробника маршрутизатора. Також це рекомендується робити, якщо ви вирішили перепідключити роутер.

Як підключити новий роутер замість старого?

Користувачі часто цікавляться як поміняти роутер, тобто, підключити новий роутер до старої мережі. Для цього потрібно відключити старий пристрій від мережі, підключити замість нього новий маршрутизатор. В адмінці задати необхідні налаштування роутера, потім вибрати наявне підключення і, якщо потрібно, ввести дані доступу.