
Реклама на смартфоні стала невід'ємною частиною сучасного цифрового світу, але не всім вона цікава і не завжди доречна. Часто в найбільш невідповідний момент вискакує реклама на телефоні, захаращуючи екран і сповільнюючи роботу важливих програм. Особливо агресивні оголошення намагаються змусити людину в паніці натиснути на встановлення непотрібного додатка або вірусу.
Алгоритми пошукових систем дають змогу збирати інформацію про вподобання конкретного користувача і показувати йому "персоналізовані" рекламні оголошення. Це дратує і насторожує, але люди при цьому і не замислюються, як відключити рекламу на телефоні. Насправді, є кілька простих і ефективних способів зменшити або повністю прибрати рекламу з iPhone і гаджетів, що працюють під управлінням Android та інших ОС.
Реклама з'являється в додатках, мобільних браузерах, соціальних мережах, пошукових системах. Вона буває декількох видів:
Текстова. Зустрічається при спробі знайти товар або послугу. Зазвичай працює за принципом оплати за клік. Ви відкриваєте оголошення, власник отримує оплату від рекламодавця.
Банери - маленькі рекламні блоки, що з'являються внизу або вгорі екрана. Можуть бути статичними, анімованими, містити інтерактивні елементи. При торканні одразу ж перенаправляють вас на сайт із рекламованою продукцією.
Графічна. Являє собою ілюстрацію товарів. Використовується в пошукових системах, всередині сайтів і додатків.
Відеореклама. До цього виду входить інтерстиціальна (повноекранні оголошення), нав'язлива реклама у вигляді коротких роликів, які не можна зупинити і закрити до закінчення запрограмованого часу, різні демо-версії, реклама, що обіцяє винагороду.
Pop-up - спливаючі вікна з різними пропозиціями.
Push-повідомлення - короткі рекламні або інформаційні повідомлення.
Нативна реклама, найбільш нешкідливий варіант, гармонійно вписаний у контент.
Намагаючись залучити якомога більше клієнтів, маркетологи використовують місцезнаходження користувачів смартфонів. Багато хто з нас, перебуваючи поруч із певним магазином, отримували пропозицію зі знижками.
Завантажуючи безкоштовні додатки, потрібно бути готовим до появи великої кількості реклами. Її відключення в різних операційних системах відбувається по-різному. Давайте розглянемо найпоширеніші випадки.
Вам потрібно:
у налаштуваннях смартфона вибрати вкладку "Додатки та сповіщення";
відкрити "Повідомлення", потім "Повідомлення додатків";
у списку доступних додатків, що відкрився, зняти галочку поруч із сервісами, від яких ви не хочете отримувати сповіщення.
Тут алгоритм ще простіший:
відкрийте "Налаштування", перейдіть у вкладку "Повідомлення";
знайдіть пункт "Стиль сповіщення" і виберіть додатки, у яких вам необхідно відключити сповіщення;
у вкладці, що з'явилася, зніміть галочку з пункту "Допуск повідомлень".
Прибрати нав'язливу рекламу, поліпшити швидкість роботи телефону і підвищити рівень конфіденційності допоможуть блокувальники реклами.
Фахівці рекомендують купити в Google Play Store платну версію AdGuard або NetGuard. Вони гарантовано заблокують рекламу в браузерах, захистять від стеження і трекінгових скриптів. Працюють на Android, macOS, інших системах.
Adblock Fast - безкоштовний блокувальник, непогано справляється із завданням, але частину рекламного трафіку пропускає і не підтримує українську мову.
У Google Play Store є великий вибір блокувальників. Почитайте відгуки користувачів і зможете підібрати для себе оптимальний варіант.
Користувачі iPhone можуть блокувати рекламу у веб-браузері Safari. Найшвидший спосіб: відкриваємо "Налаштування" > "Safari" > "Блокування спливаючих вікон" і вмикаємо перемикач.
Під час серфінгу в інтернеті реклама з'являтися не буде.
Персоналізовані сповіщення на Айфоні можна вимкнути, зробивши такі кроки:
"Налаштування" > "Конфіденційність і безпека" > "Реклама Apple".
Запобігти відстеженню ваших дій у смартфоні можна, натиснувши: "Налаштування" > "Конфіденційність і безпека" > "Відстеження" або "Служби геолокації" (відстежування місцеположення).
Браузер Chrome на Android за замовчуванням блокує спливаючі вікна.
Якщо вони все таки з'являються і вам це заважає:
запустіть Chrome і торкніться трьох точок;
увійдіть у "Налаштування", потім "Налаштування сайтів";
переведіть перемикач поруч із пунктом "Спливаючі вікна та переадресація" в положення "Вимкнути".
Якщо хочете залишити спливаючі вікна на конкретному сайті, відкрийте його і натисніть внизу екрана "Показувати завжди".
Для отримання повідомлень із сайту: натисніть "Інформація про сторінку" і виберіть у меню, що відкрилося, потрібний параметр.
Сяомі реалізує свої гаджети за помірною ціною, компенсуючи витрати розміщенням реклами, яку показують системні додатки. Саме тому вона часто виникає на робочому столі та в стандартних додатках.
Блокування реклами на робочому столі виконується так:
у налаштуваннях телефону відкрийте вкладку "Робочий стіл";
знайдіть функцію "Показувати додатки/Показувати рекомендації" і вимкніть.
Перед тим, як відключити рекламу в додатках, відкрийте "Налаштування". Потім:
перейдіть у вкладку "Додатки", потім "Усі додатки";
вгорі праворуч торкніться трьох точок, у меню, що відкрилося, знайдіть "Налаштування" і вимкніть "Отримувати рекомендації".
Ще один важливий крок - відключення рекламних сервісів. Для цього:
у тих самих налаштуваннях відкрийте "Паролі та безпека", потім "Конфіденційність";
знайдіть "Рекламні сервіси" і вимкніть персональні оголошення;
потім відкрийте "Доступ до особистих даних" і вимкніть MSA.
MSA передає серверу компанії інформацію про ваші запити в пошукових системах, у відповідь вам надсилають пропозиції і ви отримуєте масу банерів.
У користувачів часто виникає питання, як прибрати рекламу на телефоні Xiaomi, що спливає в Провіднику і Музиці. Дотримуйтесь інструкції:
запустіть додаток;
торкніться трьох ліній вгорі ліворуч, відкриється меню;
увійдіть у "Налаштування", потім "Розширені налаштування" (для Провідника - "Інформація");
знайдіть і вимкніть функцію "Отримувати рекомендації".
По закінченню рекомендується перезавантажити смартфон.
Більшість банерів і відеороликів потребують інтернету. Увімкнений режим польоту відключає з'єднання, а разом з ним і рекламу. Щоб його увімкнути, просто натисніть на значок літака.
Цей лайфхак спрацьовує як на телефонах Android, так і на девайсах з IOS.
Багато безкоштовних ігор завантажують ролики, push-повідомлення прямо під час ігрового процесу, збиваючи гравця і поглинаючи ресурс. Боротися з цією рекламою можна такими способами:
Тимчасово вимкнути Wi-Fi або мобільні дані. Підходить тільки для ігор, у яких вимкнення не обмежує доступ до багатокористувацьких функцій і збереження даних у хмарі.
Купити платну версію. Багато мобільних ігор пропонують купівлю всередині гри, Потрібно знайти в грі кнопку (меню) "Remove Ads" або "Buy Premium", купити цю опцію, і реклама зникне.
Використовувати блокувальник. Він блокуватиме сервери, з яких завантажуються рекламні матеріали.
Іноді розробники передбачають можливість відключити рекламу в іграх через налаштування всередині самої гри.
Найчастіше реклама налаштовується на конкретну країну. Якщо в налаштуваннях Google Play змінити своє місцезнаходження, можна її позбутися. Для цього:
увійдіть у магазин Google Play;
відкрийте профіль (значок розташований у правому верхньому кутку);
у розділі "Налаштування" клікніть "Загальні налаштування акаунта", потім "Країна і профілі";
позначте обрану країну.
У телефонах Xiaomi рекомендуємо встановити регіон "Великобританія". Згідно з внутрішньою політикою країни вшита в MIUI реклама автоматично відключиться.
Нерідко рекламу направляють вірусні програми. Вікна або банери, що спливають без активних додатків і за закритого браузера, поява іконок невідомих застосунків свідчать про наявність шкідливих застосунків. У цьому разі перед тим, як прибрати спливаючу рекламу, її необхідно знайти. Спочатку перевірте список встановлених додатків:
Відкрийте "Налаштування" гаджета.
Виберіть розділ "Програми" (Додатки).
Подивіться перелік встановлених додатків і виділіть незнайомі та ті, що виникли невідомо звідки.
Якщо виявили підозрілий додаток, виділіть його та натисніть Видалити.
Наступний крок - перевірка дозволу додатків. Для цього:
відкрийте "Налаштування" → "Програми" → виберіть потрібний додаток;
відкрийте розділ "Дозволи" та перевірте, які права має додаток. Якщо він запитує доступ до того, що не має відношення до його функціоналу, видаліть його.
Запустіть сканування пристрою антивірусом. Програма покаже всі небезпечні або небажані додатки, які потрібно видалити.
Якщо після цих дій, реклама не зникла, можливо, варто виконати скидання пристрою до заводських налаштувань. Важливо розуміти, що цей метод разом зі шкідливими програмами видалить усі дані смартфона, включно з паролями, налаштуваннями та програмами.
Мінімізувати ризики зараження пристрою допоможуть прості рекомендації:
Встановлюйте додатки тільки з офіційно визнаного джерела - Google Play Store. Уникайте сторонніх сайтів.
Перевіряйте дозволи додатків перед їх встановленням. Занадто великі вимоги повинні вас насторожити.
Використовуйте антивірусні програми.
У налаштуваннях безпеки вимкніть встановлення з незрозумілих джерел. Для цього перейдіть у "Налаштування" → "Безпека" і вимкніть опцію "Невідомі джерела".
Читайте відгуки користувачів і перевіряйте рейтинг додатка перед його встановленням.
Дотримуючись наших порад, ви зможете позбутися нав'язливої реклами та захистити свій смартфон від майбутніх загроз.