Зміст:
Вибрати повербанк для телефона, планшета, роутера або ноутбука – завдання, на перший погляд, не складне. Асортимент зовнішніх акумуляторів або УМБ (універсальна мобільна батарея) в інтернет-магазинах вражає. Але з цієї причини у покупців і виникають різноманітні запитання:
Спробуємо відповісти на найактуальніші запитання про портативні батареї та правила вибору.
Виробники вказують номінальну ємність повербанка в міліампер-годинах, наприклад 10 000 мАг (mAh). Але тут потрібно зробити важливе уточнення: дана ємність розрахована на внутрішню напругу батареї повербанка, яка становить 3,7 В, що є стандартною напругою для літій-іонних або літій-полімерних акумуляторів.
Але якщо бажаєте вибрати power bank, за допомогою якого можна кілька разів зарядити ваш планшет, навушники або смартфон, необхідно брати до уваги реальну ємність мобільного акумулятора. А вона залежить від декількох складових:
Таким чином, можна розрахувати реальну ємність портативної батареї.
10 000 x 0,85 = 8500 мАг (якщо це хороша УМБ з ККД 85%)
Таким чином, power bank з номінальною ємністю 10 000 мАг зможе повністю зарядити звичайний смартфон на Андроїді з батареєю 5 тисяч мАг приблизно півтора рази. А якщо ще врахувати природну втрату енергії під час заряджання, то й того менше – 7400 х 0,85 = 6290 mAh – всього один раз. І ще трохи енергії залишиться для навушників або смарт-годинника.
Щоб вибрати хороший повербанк, потрібно розібратися з його типом або електрохімічною схемою. Є два основних види:
Висновок: якщо бажаєте вибрати повербанк для Айфона, щоб він менше розряджався, при цьому був компактним і не грівся, беріть батарею типу Li-Pol. Літій-іонний повербанк краще брати для світлодіодних лампочок, гірлянд, ліхтариків під час блекауту. Для смартфонів він також підійде, але вам доведеться частіше його заряджати.
Цей показник визначає тривалість заряджання повербанка. Наприклад, якщо у вас зовнішній АКБ на 10 тис. мАг, який заряджається на потужності 5 Вт, можна розрахувати, скільки часу займає зарядка:
Час заряджання = (ємність мАг х напруга повербанка В) / вхідна потужність Вт = (10 000 х 3,7 В) / 5 Вт = 7,4 години.
Але якщо врахувати і коефіцієнт перетворення (не вся енергія йде на зарядку, а приблизно 70-85%), то час зарядки може збільшитися до дев'яти годин.
Звідси висновок: що вища вхідна потужність, яку здатний прийняти Power Bank, то менше часу чекати, поки він повністю зарядиться. Більшість УМБ для смартфонів заряджаються при потужності 18 - 22,5 Вт. А щоб правильно вибрати повербанк для роутера або ноутбука, орієнтуйтеся на 40 Вт і вище.
Вихідна потужність визначає, наскільки швидко УМБ зможе заряджати підключені до нього пристрої. 10 Вт – мінімальне значення для повільної зарядки сучасного смартфона. Зазвичай у характеристиках зазначено, яку максимальну потужність видає батарея. Бюджетні моделі видають до 18 Вт. Дорожчі портативні зарядні пристрої можуть видавати струм від 40 до 100 Вт, чого цілком достатньо для ноутбука.
Зверніть увагу на роз'єми на корпусі УМБ:
Якщо ж потрібен повербанк для роутера або старого ноутбука без роз'єму Type-C, шукайте УМБ з інтерфейсом DC.
Якщо бажаєте функціональний і надійний повербанк вибрати в 2024 році, необхідно звернути увагу і на додаткові функції:
Якісні портативні батареї оснащені різними системами захисту, які запобігають перегріванню, коротким замиканням і перевантаженню. Це важливо не тільки для збереження безпеки ваших пристроїв, а й для продовження терміну служби самого акумулятора.
Якщо постійно витягувати зарядний кабель із гнізда, роз'єм може розхитатися. Щоб уникнути цієї проблеми, ви можете купити УМБ з вбудованим кабелем. Особливо зручно, якщо берете батарею в поїздки, щоб не доводилося возити з собою ще й дроти. Якщо ж не змогли знайти саме такий тип повербанка в продажу, можна замовити оригінальний кабель для вашого смартфона, ноутбука, планшета, щоб зайвий раз не діставати його з роз'єму.
Індикатор заряду може бути реалізовано у вигляді чотирьох діодів, або у вигляді LCD-дисплея, на якому відображається відсоток заряду, швидкість зарядки тощо. Зрозуміло, що останній варіант коштуватиме дорожче.
Кожен покупець думає про те, як вибрати повербанк, щоб він був якісним і довго служив. Тому потрібно знати, як вибрати вартісну річ.
Очевидно, що за 200 – 400 гривень ви навряд чи купите хороший і якісний зовнішній акумулятор. Треба орієнтуватися на ціни від 799 гривень. А топові моделі ємністю 30-40 тис. мАг, з підтримкою швидкої смарт-зарядки і високої потужності можуть коштувати від двох тисяч гривень.
Одна з ознак хорошого повербанка – висока якість збірки та використання міцних матеріалів. Дешеві пристрої виготовлені з низькопробної пластмаси, вони мають хлипку конструкцію. Найкращі моделі йдуть у металевому алюмінієвому корпусі або з покриттям soft-touch. Їх приємно взяти в руки.
Якщо потрібно підібрати повербанк для ноутбука, смартфона, таблета, зверніть увагу на сертифікати:
Вони підтверджують відповідність продукції міжнародним стандартам якості та безпеки. Гарантія від виробника також є важливим показником, який говорить про те, що компанія впевнена у своєму продукті. Зазвичай гарантійний термін становить від одного до двох років.
У нашому інтернет-магазині представлені перевірені часом бренди:
Переважно позитивні відгуки покупців підтверджують високу якість і надійність УМБ цих виробників.
Шукайте УМБ від 10 тисяч мАг, з такими характеристиками:
Багато смартфонів підтримують швидку зарядку від 15 до 67 Вт і навіть вище. Підтримка Power Delivery і QC 4.0 буде величезним плюсом.
Загалом, характеристики такі ж, як і для смартфона. Єдине – сила струму для зарядки планшетів становить, як правило, 2 Ампера. Цей момент потрібно уточнити в інструкції до планшета. Якщо ж УМБ підтримує Smart IC або PD, «розумний» контролер сам вибере потрібне навантаження.
Ми вже розповідали, як підібрати УМБ для ноута і як правильно заряджати лептоп від повербанка. Який повербанк потрібен для ноутбука:
Зарядка здійснюється через порт Type C, або DC, якщо ноутбук старого зразка.
УМБ для маршрутизатора забезпечує його роботу, поки немає світла. Тобто, тимчасово виконує функцію джерела безперебійного живлення. Головні вимоги до повербанка для Wi-Fi роутера:
Також вам знадобиться перехідник USB Type A - DC, щоб підключити батарею до маршрутизатора.