Зміст:
Кросівки – найзручніший і найулюбленіший вид взуття. Їх можна носити в будь-який час, і вони ідеально поєднуються практично з будь-яким одягом. Очевидно, що в процесі носіння кросівки забруднюються. І тоді виникає питання: як їх ефективно очистити і чи можна прати кросівки в машинці? Ми тут, щоб допомогти читачам з вирішенням цієї нагальної проблеми.
Відповідь на це питання ви знайдете на етикетці або на коробці. Якщо це фірмове брендове взуття, до нього додається супровідний листок, у якому детально викладено рекомендації з чищення, прання та догляду взагалі.
Прати в машинці можна такі кросівки:
Взуття зі щільної матерії типу деніму можна прати в машинці. При цьому слід переконатися, що відсутні вставки зі шкіри, еко-шкіри, замші та інших матеріалів.
Ці матеріали теж прекрасно переносять машинне прання. При цьому необхідно вибрати режим для синтетичних речей або делікатне прання при температурі води не вище 30 градусів, інакше є ризик пошкодження і деформації.
Ідеальний варіант повсякденного і спортивного взуття на літо. Ви можете сміливо прати сітчасті кросівки в машинці, проте настійно рекомендуємо перед цим уважно вивчити ярлик, щоб підібрати відповідний режим.
Але ще раз нагадаємо перед початком прання, що точну відповідь ви знайдете на етикетці або в супровідному листку в коробці.
Зберегти початковий вигляд спортивного взуття після прання допоможе правильна підготовка до цього процесу.
Перш за все, шнурки та устілки потрібно зняти і прати їх окремо. Устілки рекомендується регулярно освіжати, щоб позбутися неприємних запахів і бактерій. А надати білизни шнуркам можна за допомогою відбілювача або спеціального порошку.
Другий крок – очищення підошви. Візьміть стару зубну щітку і ретельно пройдіться нею по протектору. Витягніть застряглі камінчики, які можуть заблокувати зливний фільтр або пошкодити внутрішні компоненти пральної машини.
Третій крок – видаліть особливо сильні забруднення. Для цього на сітчасті або ганчіркові кросівки наносять делікатний засіб для видалення плям і залишають на деякий час. Залишки можна змити під потоком води і обробити матеріал ганчіркою або щіткою.
Неправильне прання кросівок може призвести не тільки до пошкоджень самого взуття, а й пральної машинки. Наступні поради допоможуть ідеально відіпрати білі кросівки без неприємних інцидентів.
Сітчасті торбинки використовуються для прання особливо делікатних речей. Вони захищають їх від можливих пошкоджень під час обертання барабана. Якщо ж немає мішка або сітки для прання взуття, можна використати стару наволочку для подушки. Ще один лайфхак! Знизити рівень шуму можна, якщо в барабан покласти рушники або старі речі. Також можна одночасно прати кілька пар для зниження шуму і заповнення вільного простору в барабані. Прати кросівки без мішка не можна.
Якщо ви купили сучасну пральну машину Samsung, LG або іншого виробника, у ній зазвичай є режим для взуття. Якщо ж така програма відсутня, можна вибирати інші режими.
На якому режимі прати кросівки, якщо немає режиму «взуття»:
Вони дуже дбайливі і навряд чи зашкодять вашому взуттю. Можна також вручну виставити мінімальні значення, якщо ваша машинка підтримує таку функцію.
Під час віджимання барабан розкручується до 1000 обертів на хвилину або навіть більше залежно від моделі машинки. Під дією відцентрової сили волога прибивається до стінок барабана і ми дістаємо практично сухі речі. Але якщо бажаєте прати кеди в пральній машині або свої святкові білі кросівки, під час віджиму вони можуть деформуватися. Тому цю функцію краще відключити, або встановити на мінімальні оберти 300-400 об/хв.
Прати взуття в машинці потрібно в делікатному або спеціальному режимі. Відповідно, температура буде 30-40°C. У таких умовах практично відсутній ризик пошкодження. Якщо ж встановити температуру на 40 і вище градусів, взуття може деформуватися. Тому краще не експериментувати, уникайте використання гарячої води!
Якщо потрібно прати кросівки в сіточку або інший тип спортивного взуття, наприклад брендові кеди зі щільної тканини, можна використовувати пральний порошок спеціально для машинки-автомат. Щоправда, експерти радять застосовувати більш делікатні засоби – гель або капсули. У жодному разі не можна додавати в лоток відбілювачі та інші агресивні склади, оскільки вони можуть пошкодити матеріал, а взуття після виймання з барабана втратить свій первісний колір.
Сушити кросівки можна на балконі або на вулиці. Деякі домогосподарки вішають їх на білизняні мотузки, зачепивши прищіпки за язички. Так робити теж можна, щоб повітря рівномірно обдувало взуття і надавало йому свіжості.
Чого не можна робити під час сушіння мембранних кросівок та інших видів повсякденного взуття:
Таким чином, взуття має висохнути природним шляхом. Щоб уникнути деформацій всередину можна покласти зім'яті газети, які добре вбирають вологу. Не забороняється також застосовувати звичайний вентилятор для прискорення процесу.
Як надати взуттю свіжого і доглянутого вигляду, якщо прати в машинці не рекомендується:
Тут все просто. У продажу представлений великий вибір засобів для догляду за шкіряними виробами. Перед початком ретельно протріть взуття вологою ганчіркою. Підошву від каменів і бруду можна почистити щіткою. Потім нанесіть на верх щадний засіб і дайте постояти деякий час, щоб він просочив матеріал. Потім повторно протріть взуття матерією і залиште сушитися. Устілки і шнурки можна витягнути і випрати їх окремо.
Замша – вельми делікатний матеріал. Занурення у воду вкрай не рекомендується. Чистити замшеві кросівки потрібно за допомогою м'якої щітки, яка піднімає ворсинки. Є також спеціальні губки для замші. Для збереження кольору використовують засоби для замшевого взуття.
З ними теж потрібно поводитися дуже дбайливо. Підошву чистять щіткою. А верхню частину миють вологою ганчіркою, намагаючись не пошкодити декоративні вставки. Елементи, що світяться, обробляти водою не можна, оскільки рідина може пошкодити світлодіоди і джерела живлення (якщо такі є). Перед чищенням уважно прочитайте інструкцію.
Для усунення запахів усередині використовуйте перекис водню або взуттєвий дезодорант.
Прати можна:
Прати можна будь-яке взуття, але якщо після прання ви не бажаєте відправити його в смітник, відмовтеся від прання в пральній машині кросівок і кедів з таких матеріалів:
Також утримайтеся від прання кросівок з декоративними вставками, стразами, світловідбивними та світловими елементами.
Це залежить від робочого об'єму. Але навіть у найкомпактніший барабан пральної машини з фронтальним завантаженням може поміститися дві пари взуття. Якщо поміщається більше – ще краще. Якщо ви перете одночасно кілька пар взуття, воно не так сильно стукає по барабану. Для надійності можна завантажити старі рушники. Кросівки, кеди, спортивні капці або мокасини слід помістити в сітчастий мішок.
Замша після висихання може виглядати огрубілою і вицвілою. І на ній можуть з'явитися відкладення солі. Відновити замшеве взуття після прання в домашніх умовах можна за допомогою замшевої щітки. Для додання м'якості використовують розчин: води й оцту один до одного. Ним потрібно обробити поверхню. Дозволяється також вода з нашатирним спиртом 10%. Після чого взуття знову потрібно висушити.