Ситуація, коли холодильник працює, але всередині тепло, викликає у власників побутової техніки багато запитань. Адже справний пристрій має підтримувати встановлений температурний режим. Але іноді навіть при ввімкненому компресорі температурні показники виявляються вищими за норму.
Цю проблему потрібно усувати оперативно, інакше їжа починає псуватися і виникне загроза більш критичних поломок. Розберемо основні причини, чому це відбувається, і як можна усунути таку несправність.
Якщо таке спостерігається в моделях із двома компресорами, все очевидно: зламався той, який відповідає за холодильну камеру. А для пошуку причини такої несправності в однокомпресорних моделях знадобиться цілий гайд. І пов'язані з нею проблеми можуть бути набагато серйознішими, ніж, наприклад, перегорання кнопки світла.
Проблема порушення охолоджувальної функції може бути викликана як технічними несправностями, так і помилками експлуатації. Не варто надто турбуватися в таких випадках:
У перший раз увімкнено новий холодильник. Йому просто потрібен час, щоб досягти потрібних параметрів роботи.
Неправильне закриття дверей або пошкодження ущільнювача.
Занадто багато продуктів у камері, завантажена морозилка.
Моделі з крапельною системою охолодження можуть почати слабо охолоджувати, якщо їх давно не розморожували.
Задано занадто високу температуру під час налаштування або випадково активовано режим "Відпустка".
Вимикали електрику на тривалий термін, після чого пристрій не встиг відновити температурний режим. Якщо ви тільки-но прийшли додому і помітили, що в холодильнику занадто тепло, перевірте роботу приладів, які зазвичай скидають налаштування після збою в мережі.
Усі ці випадки належать до помилок експлуатації, і їх легко виправити.
Коли в холодильнику стало тепло, це може бути наслідком несправності одного з ключових компонентів. Розглянемо основні причини.
Цей пристрій відповідає за регулювання температури в камері. Якщо перестав коректно працювати або поламаний термостат, компресор може вмикатися занадто рідко або не вмикатися зовсім. Одна з ознак такої несправності - агрегат довго стоїть без увімкнення.
У моделях з електронною системою управління датчики температури передають інформацію блоку управління. Поломка термодатчика призводить до неправильних команд для компресора. Хоча температура вже піднялася, команди для охолодження не надходять. Цим і може бути спричинена висока температура в холодильнику.
Фреон - це охолоджувальний агент, що циркулює всередині системи. Його витік може бути спричинений мікротріщинами в трубопроводі, пошкодженням контуру обігріву, випарника або локрингових з'єднань.
Якщо постраждав контур, доведеться вирізати постраждалу ділянку і з'єднувати трубки безпосередньо.
У разі пошкодження випарника або локрингу потрібно замінити ці деталі.
Якщо компресор працює з перебоями або зовсім не вмикається, температура в холодильній камері починає зростати. При нестабільній роботі компресора погано морозять обидві камери.
Висока температура в холодильнику може бути спричинена засміченням або поломкою в капілярному трубопроводі, який відповідає за подачу холодоагенту до випарника. Через зниження ефективності охолодження всередині пристрою стає занадто тепло.
Для моделей NO FROST несправності в системі відтавання випарника (перегорання ТЕНа, таймера або плавкого запобіжника) можуть стати причиною накопичення льоду і порушення циркуляції повітря. У таких випадках потрібна професійна діагностика системи із заміною деталей, що вийшли з ладу.
Якщо ущільнювальна гумка нещільно прилягає, в камеру потрапляє тепле повітря, що провокує зростання температури. До такого ж результату може призвести і поломка дверних петель, яка явно не залишиться непоміченою.
Якщо в холодильнику тепло, а морозилка працює, причиною може бути порушення циркуляції повітря між камерами. Наприклад, у моделях NO FROST така ситуація може виникнути через поломку вентилятора або системи відтавання. Коли занадто тепло в головній камері, а в морозильній камері почав рости лід, перевірте, чи не замерз вентилятор. У разі його обмерзання обертання неможливе.
Холодне повітря не подається в холодильну камеру, а морозилка продовжує справно морозити. Якщо це триватиме, може перегоріти мотор вентилятора або компресор. Щойно ви помітили цю ситуацію, потрібно відразу ж вимкнути пристрій на 10-12 годин, щоб вузли механізму відтанули. У старих моделях із крапельною системою такого не трапляється.
Холодильник працює, але всередині тепло.
Компресор вмикається рідко або не вмикається взагалі.
Температурні показники нестабільні.
Блимає лампочка ALARM, сигналізуючи про підвищену температуру.
У морозилці холодно, а в холодильнику тепло.
На стінках камери утворюються вологі плями.
Компресор працює без перерв.
Витік у закритій частині холодильника буває видно по роздутій стінці.
У моделі з 1 мотором не працюють обидві камери.
Характерна ознака поломки - холодильник видає гучні звуки.
Блимають лампочки або горить аварійний код поломки у моделей з дисплеєм.
Компресор працює довше, ніж відпочиває, при цьому всередині немає достатнього холоду.
Якщо в холодильнику занадто тепло, важливо виконати покрокову діагностику:
Переконайтеся, що гума прилягає щільно.
Огляньте її на наявність пошкоджень.
Якщо гумка нещільно кріпиться, її потрібно добре зафіксувати. При сильному ступені зносу, потрібна заміна ущільнювальної гумки.
Переконайтеся, що продукти не блокують вентиляційні отвори.
Перевірте, чи працює вентилятор у моделях із динамічною системою охолодження.
Вимкніть холодильник від мережі.
Дайте йому повністю відтанути, щоб видалити кригу.
Якщо після виконання всіх кроків ситуація не покращилася.
При підозрі на витік фреону, поломку компресора або необхідність заміни термостата. У деяких випадках можливий ремонт тільки в сервісному центрі.
Щоб запобігти порушенням охолоджувальної функції холодильника, дотримуйтесь цих рекомендацій:
Регулярно розморожуйте холодильник. Навіть у моделях з No Frost важливо періодично вимикати пристрій для видалення криги.
Очищайте вентилятор і решітки конденсатора. Видалення пилу з цих елементів покращує циркуляцію повітря і підвищує ефективність охолодження.
Контролюйте навантаження на полиці та морозильну камеру. Не надто завантажуйте холодильник, щоб не підвищилася температура і не почали псуватися продукти.
Перевіряйте стан ущільнювача дверцят. Періодично оглядайте гумку і міняйте її за необхідності.
Використовуйте стабілізатор напруги. Це захистить техніку від стрибків напруги, які можуть пошкодити електронні компоненти.
Регулярна профілактика і своєчасне обслуговування холодильника продовжать його термін служби і збережуть продукти свіжими. Якщо пристрій все ж вийшов з ладу і ви не можете визначити, чому в холодильнику тепло, звертайтеся до сервісного центру за допомогою професіоналів.