odesadniprokharkivlvivzaporizhzhyapoltava
Citrus Logo Image

Кондиціонери

Сортування

за популярністю

Фільтр

Фільтр
Фільтр

Ціна

-

Бренд


Тип установки внутрішнього блоку


Wi-Fi модуль


1
23
...
10

Кондиціонер: багатофункціональний прилад для створення оптимального мікроклімату в будинку

Кондиціонер вважається незамінним побутовим приладом у спекотний сезон, проте завдяки функціям обігріву, іонізації та очищення повітря він може бути корисним цілий рік. 

У каталозі десятків виробників представлено кілька різновидів моделей із різними технічними параметрами в широкому ціновому діапазоні. Сучасне кліматичне обладнання оснащене всіма бажаними функціями, гарантуючи комфортність використання та екологічну безпеку.

Сьогодні на ринку є стаціонарні установки й мобільні кондиціонери для створення оптимального мікроклімату в житлових приміщеннях і офісах. В асортименті доступні кондиціонери різноманітних дизайнів і забарвлень. 

Обираючи модель, рекомендується орієнтуватися на такі параметри, як: особливості конструкції, потужність охолодження, тип компресора, діапазон зовнішніх температур, спосіб управління, гучність, наявність спеціальних режимів і додатковий функціонал.

Через надлишок варіантів у сегменті кліматичної техніки, купівля системи кондиціонування може виявитися непростим завданням. У цій статті розглянемо різновиди апаратури клімат-контролю, а також базові критерії вибору, щоби допомогти тим, хто прийняв рішення купити кондиціонер.

Потужність – ключовий аспект під час вибору кондиціонера

Основним технічним критерієм оцінки кондиціонерів є потужність. Від цього параметра залежить не тільки продуктивність техніки для контролю клімату, а й швидкість її зносу. За недостатньої охолоджувальної потужності прилад змушений постійно працювати на максимальних обертах, що значно скорочує термін експлуатації.

Потужність кондиціонера вимірюється в кіловатах (кВт) або BTU/год (британська термічна одиниця). Значення холодопродуктивності зазвичай вказується в технічній документації кондиціонерів. 

Для визначення потужності побутового кондиціонера у кВт, треба значення BTU/год помножити на коефіцієнт 0,293. Залежно від продуктивності кліматичним агрегатам присвоюється числовий клас (за зростанням): 5, 7, 9, 12, 18. Визначаючи необхідну потужність для власних потреб, рекомендується враховувати:

  • тип і призначення приміщення;

  • площу обслуговування;

  • висоту стель;

  • конфігурацію дверей і вікон;

  • орієнтовну кількість людей;

  • наявність побутових приладів і промислових агрегатів.

Побутові кондиціонери класу 5 мають потужність не більше 1,5 кВт і рекомендовані для встановлення в невеликих кімнатах (площею від 10 до 15 м²). Для житлових і офісних приміщень від 15 до 25 м² оптимальним рішенням буде кондиціонер «сімка» (2 кВт) або «дев'ятка» (2,6 кВт). 

Домашній агрегат 12-ї категорії (3,5 кВт) підійде для просторих залів і віталень (25-30 м²). Моделі групи 18 (покривають площу від 35 до 45 м²), належать до категорії промислового обладнання клімат-контролю, можуть використовуватися у виробничих цехах, складах, великих офісних будівлях. 

Обираючи кондиціонер для будинку, важливо мати на увазі, що за висоти стель від 2,5 до 3 метрів, для охолодження/обігріву ділянки площею 10 м² буде достатньо 1 кВт потужності. 

Режими роботи кліматичного обладнання

Крім охолодження, кондиціонер також може працювати в режимі нагріву, очищення і регулювання вологості в приміщенні. В оснащення сучасних приладів входить набір фільтрів для ефективного поглинання пилинок, піщинок та інших дрібних частинок.

Необхідно регулярно виконувати очищення фільтрів, щоб уникнути збоїв у роботі та появи неприємних запахів. Завдяки функції іонізації знижується ризик згубного впливу бактерій та інших патогенних мікроорганізмів, а також поліпшуються загальні параметри повітря. Кондиціонери верхнього класу забезпечують постійну рециркуляцію (надходження чистого повітря з вулиці) і пропонують режим осушення без охолодження або нагрівання.

Теплопродуктивність визначає потужність кондиціонера в режимі нагрівання. Від нього залежить кількість тепла, яке кліматичний агрегат виробляє за різної інтенсивності роботи. 

Кожна модель має коефіцієнт продуктивності на обігрів (COP) і належить до окремого класу. Прилади категорії А (з коефіцієнтом від 3,5) вирізняються вищою вартістю. 

Пристрій і принцип роботи

Будь-який кондиціонер функціонує на підставі фізичного закону збереження енергії. Використовуваний холодоагент (газові суміші з різними властивостями) трубками подається у вбудований компресор, який здійснює його стиснення (до 25 атмосфер) із супутнім нагріванням. 

У цьому стані газ надходить у конденсатор, де обдувається повітрям із допомогою вентиляторів. У результаті охолодження холодоагент переходить у рідкий стан і виділяє тепло. Охолодження повітря відбувається через поглинання тепла з повітря в приміщенні, його подальшим перетворенням на пару, конденсацією і виведенням назовні. 

У модельному ряді провідних брендів представлено інверторні пристрої клімат-контролю, що вирізняються меншою гучністю роботи (20-25 дБ) електричного мотора та високою ефективністю (повітря в приміщенні охолоджується і нагрівається швидше за менших витрат електроенергії).

Як холодоагенти здебільшого в сучасних агрегатах використовуються безбарвні фреони R32, R 410А і R290, що характеризуються низькою токсичністю (невелика масова частка хлору в складі). Якщо ви плануєте купити кондиціонер, вибирайте агрегати від перевірених виробників. 

Якщо прилад зламається, то внаслідок розгерметизації в атмосферу можуть виділятися фреони, накопичення яких призводить до руйнування озонового шару планети. Ціна кондиціонера залежить від низки параметрів:

  • тип і конструктивні особливості;

  • якість збірки й габарити корпусу;

  • потужність системи;

  • кількість робочих режимів;

  • додатковий функціонал;

  • репутація бренду.

Кондиціонер також пропонує користувачам низку просунутих функцій, таких як автопідтримка температури та нічний режим. 

Класифікація за типом конструкції та способом монтажу

Широкого поширення серед споживачів останніми роками набули так звані спліт-системи. Кондиціонер такого типу складається з внутрішнього (випарного) і зовнішнього (з конденсатором, компресором і вентилятором) блоків. Другий компонент рекомендується встановлювати на зовнішній стіні будівлі переважно під вікнами приміщення, що кондиціонується. 

Виробники пропонують кліматичні системи для стаціонарного монтажу, а також мобільні системи компактних габаритів для комфортного транспортування. Агрегати переносного типу оснащені повним набором функцій (регулювання вологості, вентиляція, осушення, іонізація тощо), переважно працюють від побутової електромережі. 

Під час встановлення важливо передбачити можливість виведення відпрацьованого повітря назовні. Тим, хто вирішив купити кондиціонер у Києві, важливо знати, що за способом встановлення виділяють кілька типів приладів:

  • касетні;

  • канальні;

  • підлогові;

  • підлогово-стельові;

  • віконні;

  • колонні.

Кондиціонер касетного типу найчастіше використовується у виробничих і офісних приміщеннях. Для встановлення такого приладу потрібна достатня висота стель (приблизно 3 метри). Завдяки розташуванню він забезпечує рівномірний розподіл повітряних потоків (теплих і прохолодних) на всій площі й постійну циркуляцію повітря. Якщо ви шукаєте кліматичне обладнання професійного рівня, розумним рішенням буде купити кондиціонери подібної конструкції. 

Канальні агрегати також встановлюються в стельових секціях. Вони вирізняються високою потужністю та ефективністю, оптимальне рішення для просторих цехів і залів із великою кількістю людей.

Підлоговий кондиціонер простий в установці, процес не вимагає використання спеціального обладнання та персоналу. Однаково ефективно справляється з охолодженням і обігрівом. У цій категорії доступний великий вибір моделей із різноманітним функціоналом і дизайном. 

Підлогово-стельові моделі мають продуману конструкцію і гармонійно вписуються в інтер'єр приміщення. У середньому вони коштують дорожче підлогових, моделі верхнього рівня пропонують набір просунутих опцій. 

Прилад колонної конструкції також встановлюється на підлогу, однак через громіздкі розміри не підходить для невеликих кімнат. Під час проєктування систем клімат-контролю для складів, фоє готелів, офісних центрів і кухонь громадського харчування розумний варіант – купити кондиціонери у формі колони. 

Є також агрегати, призначені для монтажу у віконні прорізи. Вони досить функціональні та прості у використанні.

Купити кондиціонер в Україні недорого можна в інтернет-магазині Цитрус. Тут прийнятні ціни та якісне обслуговування. У нашому каталозі представлені моделі для різного бюджету з гарантією виробників і сервісним обслуговуванням. 

Клієнтам Цитруса пропонуються вигідні знижки та бонуси. На сайті публікується докладний опис товарів із технічними характеристиками і відгуками покупців. Організовуємо доставку в регіони, доступна можливість купити кондиціонер у розстрочку. 

Популярні відгуки

Product Image

Кондиціонер TCL TAC-12CHSD/TPG31I3AHB Heat Pump Inv R32 WI-FI Ind

26 299

Comment User Avatar

Анонімний користувач

Досвід використання:Все супер! Працює справно, крутий функціонал. Раджу!

Плюси:функції

Мінуси:немає

Докладніше

Ціни на Кондиціонери

КондиціонериЦіна
Кондиціонер Bosch Climate 3000i-Set 26 WE 773370173520 950 грн
Кондиціонер Cooper&Hunter Daytona CH-S12FTXD2-WP32 299 грн
Кондиціонер COOPER&HUNTER CH-S07FTXQ2-NG Veritas (Inverter)22 899 грн
Кондиціонер TCL TAC-09CHSD/XAB1I Inverter R32 WI-FI Ready18 599 грн
Кондиціонер TCL TAC-09CHSD/XAB1 IHB Heat Pump Inverter R32 WI-FI21 299 грн

Найпопулярніші запити в категорії Кондиціонери

Питання, які часто задають про Кондиціонери

💸Скільки коштують Кондиціонери?

🛒Які Кондиціонери краще купити в 2024 році?

🔥Які Кондиціонери найдорожчі і відносяться до преміум сегменту?